Łowca przygód

Nigdy nie wiadomo, jaka przygoda może nas spotkać. Najważniejsze to być czujnym i otwartym. Pewnego letniego dnia, tuż po zdanych egzaminach na ASP, zupełnie przypadkiem dostałem propozycję wykonania kilku medycznych szkiców. Temat wciągnął mnie niezwykle swoją odmiennością od wszystkiego, co do tej pory robiłem. Moje rysunki i pomysły spodobały się i kilka tygodni później zostałem zaproszony do Genewy, aby poznać i zgłębić temat malutkiego kawałka ludzkiego ciała, zwanego trąbką Eustachiusza. Zaprosił mnie dr Oskar Kujawski – polskiego pochodzenia wybitny specjalista w dziedzinie trąbki. Aby poznać działanie tego organu, uczestniczyłem w zabiegu na sali operacyjnej genewskiej kliniki i obserwowałem operację u boku dr Kujawskiego. Oto ja w maseczce i po środku, przy stole operacyjnym.

20141220-174702-64022471.jpg

20141220-174702-64022125.jpg

Następnie spędziłem długie godziny w pracowni anatomii Akademii Medycznej w Genewie, w samotności ze skalpelem i szkicownikiem w ręku przed preparatami z ciał. Choć brzmi to drastycznie i zostałem ostrzeżony przed możliwością szoku i utraty przytomności, temat był tak wciągający, że wziął górę. Trudnością było tylko późniejsze jedzenie obiadu w akademickiej stołówce. Unikałem mięsa.
Powstały szkice, akwarele, modele i odlewy silikonowe, które miały służyć nie tylko pacjentom, ale także lekarzom i studentom medycyny. Wiedza, którą przez ponad dwa tygodnie posiadłem była wystarczająca, abym mógł uczyć o trąbce Eustachiusza zawodowy personel medyczny. Otrzymałem potwierdzający to certyfikat i po powrocie do Polski, do dziś zdarza mi się doradzać w zakresie trąbki wielu ludziom.

20141220-180049-64849719.jpg

Poza wszystkim, była to niezwykła przygoda, która uświadomiła mi na zawsze, że możemy rozwijać się w najniezwyklejszych dziedzinach, a świat stoi otworem dla odkrywców i łowców przygód.

20141220-180315-64995020.jpg
Z Freddiem Mercury w Montreux, Szwajcaria. „Show must go on!”

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s